LogoKáva z Brazílie
Sběr kávy Kávové plantáže

Historie Café Bom Dia

V roce 1895 rodina Marques de Paiva založila svou první kávovou plantáž v tropech na úrodné Brazilské půdě. Po více než sto letech je nyní Café Bom Dia jedním z největších a nejdéle působících pěstitelů kávy v Brazílii a jeho kávu Gourmet si lze vychutnat na všech předních světových trzích s kávou.

Café Bom Dia

Café Bom Dia je čtvrtou generací vlastněná rodinná společnost se sídlem v Brazílii. Známá svou politikou “tree to shelf” dodavatelkým řetězcem. Splňuje nejpřísnější mezinárodní certifikační standardy pro kvalitu potravin a managementu (ISO 9001, 14001 a 22000). V roce 2007 vyměnila Café Bom Dia používané stroje na pražení kávy ze strojů poháněných fosilními palivy na stroje poháněné biomasou. V současné době má i díky dalším úpravám ve výrobním procesu Café Bom Dia nulové emise uhlíku a je certifikována jako CarbonNeutral® company.

Poloha

Bom Dia svou kávu pěstuje, sklízí, třídí, praží, mísí a balíčkuje v moderním závodě v městečku Varginha ve státě Minas Gerais necelých 400 km severo-východně od Rio de Janeira.